sochacki
06 listopada, 2023 Strony WWW 0 Comment

O tym temacie można byłoby napisać spokojnie książkę, a przynajmniej spory artykuł na kilkanaście stron. Dlaczego? Ponieważ rynek CMS-ów, czyli systemów do zarządzania stronami www zmieniał się wielokrotnie już od początku historii tworzenia stron internetowych opartych o gotowe rozwiązania, aczkolwiek od kilku lat mamy pewnego lidera, którym jest niewątpliwie system CMS WordPress.

Osobiście specjalizujemy się w tym systemie już od kilkunastu lat. Pokochaliśmy go za wiele rzeczy np. prostotę, nowoczesne rozwiązania, niesamowite szablony oraz ilość narzędzi/wtyczek dla tego systemu. Możemy się pokłócić o to, który system jest najlepszy, ale support WordPressa w każdej kwestii – ilość forów dyskusyjnych z pomocą, szablonów, wtyczek jest oszałamiająca i kolosalnie większa od jakiekolwiek konkurencji.

WordPress stał się już ikoną i legendą tworzenia stron www. Jeżeli ktokolwiek z Państwa w ogóle słyszał o takim pojęciu jak CMS – system zarządzania treścią to od razu kojarzy ten temat właśnie z WordPressem. Sam zaś WordPress toczył taką nieformalną wojnę z Joomlą – innym, bardzo znanym systemem. Niestety Joomla spadła na 4 miejsce i została wyprzedzona przez 2 gigantów specjalizujących się w tworzeniu już jakby gotowych stron www, czyli Wix oraz Squarespace.